Dnes Vám píšu o tom, co jsme už lehce (s určitou dávkou humoru) nastínili v naší nulté lekci, i tento článek píšu s lehkou nadsázkou, ale ve skutečnosti je to poměrně důležitá část cvičení. Proto neberte úplně všechno, co píšu, tak vážně, jak je to psáno, a dbejte především na své bezpečí a pohodlí. 🙂

  • Prostor kolem sebe

Je dobré si udělat tak velký prostor, jak je jen možné – dáme stranou nábytek, nebo přikryjeme jeho ostré hrany, odneseme zrcadla, nádobí, křehké věci, které bychom mohli rozbít – zrcadla, obrazy, nádobí. 
Malé děti a  domácí mazlíčky zavřeme do jejich kotců, (abychom jim neublížili, a) aby nás neobtěžovali svým štěkotem a potřebou pozornosti. Když máme kolem sebe dostatečné místo a nic nás nemůže vyrušit v soustředění, můžeme přikročit k dalšímu bodu programu. 

  • Na co si lehneme

Nejlepší na cvičení jsou určitě tatami, žíněnka či jógamatka. V případě, že se takové věci ve Vaší domácnosti nenacházejí, je možné použít i obyčejnou karimatku, nebo třeba deku. Rozhodně se vyvarujte použití matrace – na ní byste byli nestabilní a houpali se ze strany na stranu.
Oproti tomu jsou ale matrace či polštáře výborné k obložení se. Můžete se jimi obklopit kolem dokola pro měkčí dopady, kdyby se vám stalo, že nějak spadnete – jakože se to pravděpodobně stane 😀 Je nutné si přiznat, že i pády jsou součástí progresu, a že i pád na ústa je svým způsobem krok vpřed. 🙂

  • Oblečení

A co si na cvičení obléct? Doporučujeme především něco, v čem je vám dobře, to je, koineckonců, to nejdůležitější, pomůže vám to cítit se pohodlně. Určitě je ale dobře, nemít žádné klouzavé materiály, po kterých vám budou sjíždět ruce či nohy.

  • Co ještě k cvičení potřebujeme?

Z materiálních věcí je to vlastně už všechno. Pokud zjistíte, že Váš base zkrácené zadní strany stehen, můžete si pomoci tím, že si vloží jeden z polštářů pod bedra – je zkrátka nutné, aby byla chodidla nad pánví.
Určitě se nezapomeňte před cvičením ujistit, že si nenesete s sebou žádné negativní emoce – jak už to tak bývá v jakémkoliv kontaktu, tyhle věci se často přenášejí na druhého člověka, a je proto dobré si nejprve vyříkat vše, nebo alespoň druhého upozornit, že nemáme dobrou náladu, aby s tím mohl počítat.

A teď když víte jak na to, můžete se s chutí pustit do přestavby Vašeho bydlení, a pořídit si třeba jednu libovolnou lekci, nebo rovnou celý kurz. 🙂

 

Koupit Kurz

Share this Post

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*
*