Jsme Káťa a Honza a s akrojógou se setkáváme již dlouhodobě – v cirkusových skupinách Chůdadlo a Candentis Scaena, na workshopech, individuálních lekcích, kurzech, vlastních trénincích, a těsně před karanténou i v lekcích pro fitnes centrum Inner Vibe.  Protože jsme se toho už hodně naučili, rádi bychom se o to podělili i s vámi a věříme, že si s námi (a svým akroparťákem) kromě skvělého cvičení užijete i spoustu zábavy! 

Akrojóga nás moc baví! A zjistili jsme, že radost ze cvičení v páru je nakažlivá, mnoho dalších párů zahořelo láskou k akrojóze, po tom, co ji sami vyzkoušeli. Vyzkoušejte ji i vy na vlastní kůži.

Kateřina HorováOd dětství se věnuji tanci a pohybu. Vystudovala jsem pedagogiku tance na HAMU a od prvního ročníku jsem vedla všemožné kroužky tance a pohybu pro děti a dospělé. Několik let jsem působila na alternativní základní škole jako průvodkyně. Absolvovala jsem masérský kurz a kurz instruktora jógy – mám své studio Equilibrium, kde provozuji jak masáže, tak jógu.

Od studentských let spolupracuji s různými uměleckými skupinami a v posledních letech k mé nejoblíbenější disciplíně patří práve akrojóga a párová akrobacie. Trénujeme několikrát týdně, chodíme na workshopy, lekce a sami se vzděláváme.

 

Jan Kulhánek

Od dětských let jsem se věnoval pohybu, ačkoliv jsem to hodně střídal – basketbal, atletika, plavání, gymnastika – u gymnastiky jsem nakonec zůstal a na střední škole si udělal cvičitelský kurz.
Mezitím jsem se zamiloval do divadla, začal hrát v několika ochotnických spolcích, a odtud už byl jen krok k cirkusovým uměním, kterým se věnuji dodnes – ať už ve vlastní skupině Candentis Scaena či v jiných spřátelených skupinách.

Přes cirkus jsem se také seznámil s Káťou, se kterou jsme začali ihned tvořit.